Midget Boy’s Nationals

CANADIAN NATIONAL CHAMPIONSHIPS

Canadian Midget Boy’s (U19 & U18) National Championships

Tournament Years & Locations (1980-Present)
1980 Charlottetown, PEI
1981 Swift Current, SK
1982 Napanee, ON
1983 Varennes, QC
1984 Halifax, NS
1985 Prince Albert, SK
1986 Nelson-Miramichi, NB
1987 Port Alberni, BC
1988 Napanee, ON
1989 Victoria, BC
1990 Milverton, ON
1991 Antigonish, NS
1992 Napanee, ON
1993 Victoria, BC
1994 St. Antoine, NB
1995 Winnipeg, MB
1996 Prince Albert, SK
1997 Clarenville, NL
1998 Stittsville, ON
1999 Kitchener, ON
2000 St. Croix, NS
2001 Prince Albert, SK
2002 Napanee, ON
2003 Summerside, PEI
2004 Summerside, PEI
2005 Miramichi, NB
2006 Prince Albert, SK
2007 Saskatoon, SK
2008 Brantford, ON
2009 Prince Albert, SK
2010 Stratford, ON
2011 Fredericton, NB
*U19 Age Category Changed To U18
2012 Fredericton, NB
2013 St-Leonard-d’Aston, QC
2014 Gander, NL

Tournament Champions (1980-Present)
1980 Binbrook Lions (ON)
1981 Halifax Fisherman’s Market (NS)
1982 Napanee Legionnaires (ON)
1983 Halifax Olympics Bingo (NS)
1984 Antigonish Robertson (NS)
1985 Innisfree Aces (AB)
1986 Melfort Mall 222′s (SK)
1987 Harbortowne Ford (BC)
1988 Stokes Building Supplies (NL)
1989 St. Catharines (ON)
1990 Milverton (ON)
1991 Saskatoon Eagles (SK)
1992 St. John’s All-Stars (NL)
1993 Midwest Spurs (SK)
1994 West-Kent Rovers (NB)
1995 Prince Albert Ken-Gar Selects (SK)
1996 Prince Albert Northern Bus Lines Selects (SK)
1997 Napanee Midget Express (ON)
1998 Delisle Black Sox (SK)
1999 Hagersville All-Mix (ON)
2000 Sydenham Central Cyclones (ON)
2001 Waterford Yins (ON)
2002 Antigonish Central Home Improvement Warehouse (NS)
2003 Elmira Midgets (ON)
2004 Elmira Midgets (ON)
2005 Napanee Express (ON)
2006 FSIN Whitewood (SK)
2007 Sooke Smoke (BC)
2008 Aspen Selects (SK)
2009 Saskatoon Mike Oaks Selects (SK)
2010 Walkerton Wild (ON)
2011 Wiarton Red Devils (ON)
*U19 Age Category Changed To U18
2012 Irma Tigers (AB)
2013 St-Leonard-d’Aston Express (Host-QC)
2014 Teeswater Otters (ON)