U10 Ballistic “Grand Slam”

2017 U10 Mite Ballistic “Grand Slam” Tournament
Dates: July 7-9
Location: Southern Shore

Tournament Director: Eddy McDonald

21 TEAMS…4 DIVISIONS…42 GAMES!!!

Division A
Bay Roberts #1
CBC #1
Clarenville #1
Clarenville #2
Southern Shore #1
Southern Shore #2

Division B
Butlerville
CBC #2
Clarenville #3
Placentia #1
Southern Shore #3

Division C
Carbonear
Clarenville #4
Goulds #2
Placentia #2
Southern Shore #4

Division D
Bay Roberts #2
CBC #3
Clarenville #5
Goulds #1
Shea Heights

Tournament Schedule

Day 1 Schedule: Friday, July 07, 2017

Bay Bulls Field
9:00am Southern Shore #1 vs. Bay Roberts #1
10:15am Butlerville vs. CBC #2
11:30am Carbonear vs. Southern Shore #4
12:45pm Goulds #2 vs. Placentia #2
2:00pm Southern Shore #1 vs. CBC #1
3:15pm Bay Roberts #2 vs. CBC #3
4:30pm Carbonear vs. Goulds #2
5:45pm Placentia #2 vs. Southern Shore #4

Witless Bay Field
9:00am Goulds #1 vs. CBC #3
10:15am Placentia #1 vs. Southern Shore #3
11:30am CBC #1 vs. Southern Shore #2
12:45pm Goulds #1 vs. Bay Roberts #2
2:00pm Butlerville vs. Southern Shore #3
3:15pm Placentia #1 vs. CBC #2
4:30pm Shea Heights vs. Goulds #1
5:45pm Shea Heights vs. CBC #3

Day 2 Schedule: Saturday, July 08, 2017

Bay Bulls Field
9:00am Clarenville #4 vs. Carbonear
10:15am Clarenville #5 vs. Goulds #1
11:30am Placentia #2 vs. Carbonear
12:45pm Clarenville #1 vs. Bay Roberts #1
2:00pm CBC #1 vs. Clarenville #1
3:15pm Clarenville #5 vs. Bay Roberts #2
4:30pm Clarenville #2 vs. Southern Shore #1
5:45pm Butlerville vs. Placentia #1

Witless Bay Field
9:00am Butlerville vs. Clarenville #3
10:15am Clarenville #2 vs. Southern Shore #2
11:30am CBC #2 vs. Clarenville #3
12:45pm Clarenville #5 vs. Shea Heights
2:00pm Clarenville #3 vs. Placentia #1
3:15pm Clarenville #4 vs. Placentia #2
4:30pm Southern Shore #2 vs. Bay Roberts #1
5:45pm Shea Heights vs. Bay Roberts #2

Day 3 Schedule: Sunday, July 09, 2017

Bay Bulls Field
9:00am Southern Shore #1 vs. Clarenville #1
10:15am Goulds #2 vs. Southern Shore #4
11:30am Clarenville #4 vs. Goulds #2
12:45pm Southern Shore #2 vs. Clarenville #1
2:00pm Clarenville #2 vs. CBC #1

Witless Bay Field
9:00am Clarenville #3 vs. Southern Shore #3
10:15am Clarenville #5 vs. CBC #3
11:30am Clarenville #2 vs. Bay Roberts #1
12:45pm Southern Shore #3 vs. CBC #2
2:00pm Clarenville #4 vs. Southern Shore #4

PLAY HARD!! HAVE FUN!!

Note: Last Game For Each Team In BOLD