U10 Ballistic “FUNtastic”

2017 U10 Mite Ballistic “FUNtastic” Tournament
Dates: August 25-27
Location: Carbonear

Tournament Director: Carolyn Ryan

24 TEAMS…4 DIVISIONS…50 GAMES!!

Division A (Girl’s)
Bay Roberts #1
CBC #1
CBC #2
Clarenville #1
Southern Shore #1
Southern Shore #2

Division B
Bay Roberts #2
Butlerville
Carbonear #1
Clarenville #2
Goulds #1
Southern Shore #3

Division C
Carbonear #2
Clarenville #3
Kelly Park Sports Association
Shea Heights
Southern Shore #4
Waterford Valley Rock

Division D
Carbonear #3
CBC #3
Clarenville #4
Goulds #2
Placentia
Waterford Valley Warriors

Tournament Schedule

Day 1 Schedule: Friday, August 25, 2017

Field 1
9:00am Bay Roberts #1 vs. CBC #1
10:15am Clarenville #4 vs. WV Warriors
11:30am Clarenville #2 vs. Southern Shore #3
12:45pm Clarenville #1 vs. Southern Shore #1
2:00pm Bay Roberts #2 vs. Clarenville #2
3:15pm Placentia vs. Clarenville #4
4:30pm Southern Shore #1 vs. Southern Shore #2
5:45pm Southern Shore #3 vs. Butlerville
7:00pm Butlerville vs. Bay Roberts #2

Field 2
9:00am Carbonear #1 vs. Bay Roberts #2
10:15am Carbonear #3 vs. Placentia
11:30am Southern Shore #2 vs. CBC #1
12:45pm WV Warriors vs. CBC #3
2:00pm Butlerville vs. Carbonear #1
3:15pm WV Warriors vs. Carbonear #3
4:30pm Clarenville #1 vs. Bay Roberts #1
5:45pm Carbonear #1 vs. Clarenville #2

Day 2 Schedule: Saturday, August 26, 2017

Field 1
9:00am Goulds #2 vs. CBC #3
10:15am Clarenville #1 vs. CBC #1
11:30am Kelly Park Sports Association vs. WV Rock
12:45pm Carbonear #1 vs. Southern Shore #3
2:00pm Bay Roberts #1 vs. Southern Shore #2
3:15pm WV Rock vs. Clarenville #3
4:30pm Southern Shore #3 vs. Goulds #1
5:45pm Bay Roberts #2 vs. Goulds #1
7:00pm CBC #2 vs. Clarenville #1

Field 2
9:00am Goulds #1 vs. Clarenville #2
10:15am Bay Roberts #1 vs. Southern Shore #1
11:30am Clarenville #3 vs. Carbonear #2
12:45pm Goulds #1 vs. Butlerville
2:00pm Shea Heights vs. Southern Shore #4
3:15pm CBC #1 vs. Southern Shore #1
4:30pm Southern Shore #2 vs. Clarenville #1
5:45pm Southern Shore #4 vs. Carbonear #2

Day 3 Schedule: Sunday, August 27, 2017

Field 1
9:00am CBC #3 vs. Carbonear #3
10:15am Southern Shore #4 vs. WV Rock
11:30am CBC #2 vs. Southern Shore #1
12:45pm Clarenville #3 vs. Shea Heights
2:00pm Goulds #2 vs. Placentia
3:15pm Kelly Park Sports Association vs. Clarenville #3
4:30pm Clarenville #4 vs. Goulds #2
5:45pm Shea Heights vs. Kelly Park Sports Association

Field 2
9:00am WV Warriors vs. Goulds #2
10:15am Shea Heights vs. Carbonear #2
11:30am Placentia vs. WV Warriors
12:45pm Southern Shore #4 vs. Kelly Park Sports Association
2:00pm Clarenville #4 vs. CBC #3
3:15pm Bay Roberts #1 vs. #CBC 2
4:30pm CBC #2 vs. CBC #1
5:45pm Carbonear #2 vs. WV Rock