2018 U12 Boy’s Slo-Pitch Provincial
Dates: July 13-15
Host: Carbonear Minor Softball Association
Location: Carbonear, NL

Division #1
Bay d’Espoir Base Runners
Carbonear #1
Goulds
Portugal Cove-St. Phillips
Southern Shore Crush #1

Division #2
Butlerville Bombers #1
CBC #1
Clarenville Caribous #1
Marystown
Southern Shore Crush #3

 

 

 

Division #3
Burin Eagles
Carbonear #2
CBC #2
Southern Shore Crush #2

Division #4
Butlerville Bombers #2
Clarenville Caribous #2
Placentia Lions
Twillingate Captains
Whiteway ShagRockers

Day 1 Schedule: Friday, July 13, 2018

Field #1
8:30am Carbonear #1 vs. Southern Shore Crush #1
10:00am CBC #1 vs. Butlerville Bombers #1
11:30am Clarenville Caribous #1 vs. Southern Shore Crush #3
1:00pm Southern Shore Crush #1 vs. Goulds
2:30pm Marystown vs. Clarenville Caribous #1
4:00pm Carbonear #1 vs. Goulds
5:30pm Bay d’Espoir Base Runners vs. Portugal Cove-St. Phillips
7:00pm Marystown vs. Butlerville Bombers #1

Field #2
8:30am Carbonear #2 vs. CBC #2
10:00am Placentia Lions vs. Butlerville Bombers #2
11:30am Whiteway ShagRockers vs. Southern Shore Crush #2
1:00pm Clarenville Caribous #2 vs. Placentia Lions
2:30pm Burin Eagles vs. CBC #2
4:00pm Butlerville Bombers #2 vs. Whiteway ShagRockers
5:30pm Twillingate Captains vs. Clarenville Caribous #2
7:00pm Carbonear #2 vs. Burin Eagles

Day 2 Schedule: Saturday, July 14, 2018

Field 1
8:30am Bay d’Espoir Base Runners vs. Carbonear #1
10:00am CBC #1 vs. Marystown
11:30am Portugal Cove-St. Phillips vs. Southern Shore Crush #1
1:00pm Southern Shore Crush #3 vs. Butlerville Bombers #1
2:30pm Portugal Cove-St. Phillips vs. Goulds
4:00pm CBC #1 vs. Clarenville Caribous #1
5:30pm Marystown vs. Southern Shore Crush #3
7:00pm Portugal Cove-St. Phillips vs. Carbonear #1

Field 2
8:30am Carbonear #2 vs. Southern Shore Crush #2
10:00am Butlerville Bombers #2 vs. Clarenville Caribous #2
11:30am Twillingate Captains vs. Whiteway ShagRockers
1:00pm Burin Eagles vs. Southern Shore Crush #2
2:30pm Clarenville Caribous #2 vs. Whiteway ShagRockers
4:00pm Southern Shore Crush #2 vs. CBC 2
5:30pm Twillingate Captains vs. Burin Eagles
7:00pm Carbonear #2 vs. Placentia Lions

Day 3 Schedule: Sunday, July 15, 2018

Field 1
9:00am Bay d’Espoir vs. Goulds
10:30am Southern Shore Crush #3 vs. CBC 1
12-noon Bay d’Espoir vs. Southern Shore Crush #1
1:30pm 1st Division #1 vs. 1st Division #2
3:00pm CHAMPIONSHIP GAME

Field 2
9:00am CBC #2 vs. Butlerville Bombers #2
10:30am Twillingate Captains vs. Placentia Lions
12-noon Clarenville Caribous #1 vs. Butlerville Bombers #1
1:30pm 1st Division #3 vs. 1st Division #4